Boks -Stalowa Wola. Walczą o coraz ważniejsze trofea

1
178

Po wieloletniej ciszy coraz częściej Stalowa Wola pojawia się w poważnych informacjach ze świata boksu. Głównie za sprawą braci Zarzecznych, ale nie tylko. Znów mówi się o stalowowolskiej szkole boksu.

Stal Stalowa Wola Boxing Team walczy młodzieżą. Głównie z sąsiadami, bo ligi bokserskiej w kraju nad Wisła nie ma. Ostatnio trener Rafał Toporowski zabrał do Zamościa na dość mocny Memoriał Jerzego Suchodoła trójkę pięściarzy i każdy stanął na podium. W tej trójce było dwóch debiutujących na poważniejszych ringach – Wiktor Majdański i Bartek Knap. Majdański wygrał swoją wagę, a Knap zajął trzecie miejsce. Też z brązowym medalem wrócił z zamojskiej wyprawy Kamil Robótka.

Tobiasz Zarzeczny mniej więcej w tym czasie boksował na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Kraśniku. Z Kraśnika przyjechał ze srebrem i od razu został powołany do kadry narodowej kadetów. Właśnie jest na zgrupowaniu, gdzie trenuje pod okiem Krzysztofa Szota.

Na zgrupowaniu kadry narodowej, ale już juniorów, był niedawno starszy brat Tobiasza – Beniamin Zarzeczny. Beniamin już „nie nasz”, bo zmienił barwy na Skorpiona Szczecin, ale zawsze zostanie chłopakiem ze Stalowej Woli i nie tylko rodzinne miasto mu kibicuje. A jest za co trzymać kciuki. Pod koniec września zawodnik BKS Skorpion wywalczył tytuł mistrza Polski juniorów, wygrywając wszystkie walki jednogłośnie na punkty i miejsce w kadrze kraju miał już pewne. Po niedługim odpoczynku Beniamin stawił się na zgrupowanie kadry w Cetniewie. Głównie po to, by usłyszeć ostatnie wskazówki trenera Krzysztofa Miałka na Mistrzostwa Europy Juniorów w Budvie (Czarnogóra). Kontynentalny czempionat właśnie się rozpoczął i Beniamin w niedzielę o godz. 14 stoczy swoją pierwszą walkę z Mołdawianinem Stefanem Vozneacovschim. „Mam duże ambicje i celuję w medal” – zdradza zamiary Beniamin Zarzeczny, uzupełniając zaraz, że ma na myśli medal złoty. W swojej wadze lekkiej jest jednym z faworytów. ME w Czarnogórze będą prawdopodobnie wstępem do kolejnego czempionatu B. Zarzecznego. W kwietniu przyszłego roku w Kielcach odbędą  się Mistrzostwa Świata Juniorów i cały cykl szkoleniowy uzdolnionego stalowowolanina nakierowany jest na te właśnie zawody.

jc

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr koziarz
Piotr koziarz
10 dni temu

Witam boksowałem w kszo Ostrowiec mógłbym pomóc w trenowaniu młodzieży